Bursa Yosun Maske

Yosun Maske

SPİRULİNA YOSUNU NEDİR?
Bu yosun, mavi – yeşil algler grubunda olan mikroskobik bir yosun türüdür. Tüm dünyada sıcak ve alkali denizlerde rastlanır. Orta Afrika ve Meksika’ da çok sık rastlanan bir yosun türü olduğu bilinmektedir. Spirulina yosunu doğaya zarar vermeyen, dünya kaynaklarının küçük bir bölümünü kullanarak çevre dostu havuzlarda üretilmektedir.
Spirulina yosunu % 65 oranında proteinin yanında E Vitamini, C Vitamini, B kompleks vitaminleri, çeşitli mineralleri (demir, çinko, mangan, bakır, krom, selenyum) ve klorofilleri içermektedir. Bu değerleri sayesinde oldukça iyi bir protein kaynağıdır. Hatta sırf bu yüzden “süper besin” adıyla da anılmaktadır.
Bu yosun türü içerdiği elementler, mineral ve vitaminlerin tümü doğaldır. Bu nedenle vücutta birikmez, toksik özellik göstermemesi bundan kaynaklıdır.
Spirulina yosunu, vejetaryen beslenen kişiler için zengin B12 içeriği ile oldukça faydalı bir bitkidir. B12 vitamini açısından dünyanın en zengin doğal içeriği olduğu savunulmaktadır.
Spirulina yosunu, yaşlı insanlar için tam bir enerji deposudur. Özellikle halsizlikten şikayet eden yaşlılara tavsiye edilir.
Bu bitki kanserden koruma özelliğiyle bilinen beta karoten yönünden oldukça zengindir. Bu alanda birçok sebze ve meyveyi gölgede bırakır.
İçerdiği zengin potasyum sayesinde kas gelişimini ve kas yapısının korunmasını destekler. Aynı zamanda müthiş bir göz dostudur.
Bu bitkinin sindirim hızını arttırdığı bilinmektedir.
Spirulina yosunu, toz şeklinde kullanılmakla birlikte tablet şeklinde de tüketilmektedir. Ayrıca kimi bölgelerde taze olarak salatalara eklenmektedir. Spirulina yosunu, toz şekliyle yosun maskesi yapımında kullanılarak yararlı içeriği sayesinde cilt güzelliği ve bakımında değerlendirilmektedir.

YOSUN MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?
Deniz yosunu, içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral bulundurur. Bu vitamin ve mineraller sayesinde antioksidan özelliği göstererek cildi temizler ve toksinlerin atımını destekler.
Yosun maskesi cildin nem ihtiyacını karşılama konusunda oldukça cömerttir. Bu nedenle nem düzeyinde düşüş olan cilde ihtiyacı olan nemi sağlar.
Yosun maskesi cilde yoğun bir nem kaynağı sunduğu için uzun vadede cildin yaşlanmasını engelleyerek genç görünmesini sağlar.
Bu maske cildin yenilenmesine destek sağlar. Çünkü bu maske hücrelerin yeniden yapılanmasını sağlar.
Yosun maskesi özellikle ergenlik döneminde yaşanan sivilce sorununa bir nebze de olsa çözüm getirmeye yardım eder. Kırışıklıklarla mücadelede etkili olduğu için bu maske sadece yüz bölgesinde değil aynı zamanda boyun, dekolte ve kol bölgesinde de kullanılabilir.
Yosun maskesi vücudun ödemini de atmaya destek verir.
Sorunu olmayan her cilt tipinde kullanılabilen bu maske anti-aging özelliğine sahiptir ve cildin dinç kalmasını sağlar.

YOSUN MASKESİNİN UYGULANABİLECEĞİ CİLT TİPLERİ
Yosun maskesi içeriği ve uygulanma şekliyle ciltte herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Bu nedenle de hemen her cilt tipiyle uyumludur. Yağlı ciltler, kuru ciltler, hassas ciltler ve karma ciltler yosun maskesini güvenle uygulayabilir. Yosun maskesi, her ciltle uyumlu olmakla birlikte uygulanma sıklığı konusunda değişiklik göstermektedir.
Kuru cilt tipi özelliği gösteren ciltler yosun maskesini 15 günde bir kez uygulamalıdır. Aksi halde cilt yüzeyinde hissedilen kuruluk miktarında artış görülebilir.
Yağlı cilt tipleri bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulayabilir.
Karma cilt tipleri yosun maskesini 10 günde bir kez uygulamak şeklinde olumlu etkilerini görebilirler.
Hassas yapıdaki cilt tipleri yosun maskesini mutlaka içine bal da ekleyerek ve 15 günde bir kez uygulamalıdır.