Bursa Kömür Maske

Kömür Maske

KÖMÜRLÜ PEELİNG NASIL YAPILIR, FAYDALARI NELERDİR?
Yüzünüze hiç kömürlü peeling yaptırdınız mı? Belki bu soru sizi şaşkına çevirebilir ancak son günlerde kömürlü peeling yöntemi, özellikle kadınlar tarafından çok fazla deneniyor. Kömürlü peeling (kömür maskesi) içerdiği aktif bileşenler sayesinde cildinizin arınmasına ve daha genç görünmesine yardımcı oluyor.
Kömürlü peeling son zamanlarda özellikle kadınlar tarafından oldukça merak ediliyor. Ancak kömürlü peelinge direk kömür madeni alınıp cilde uygulanmıyor. Kömürlü peeling çeşitli bileşenlerle karıştırıldığında cilt için oldukça faydalı bir maske haline geliyor.
Kömürlü peeling aynı zamanda her gün kullanılan bir maske türü veya peeling yöntemi değildir. Cilt tipine göre haftada bir veya 2 gün kullanılması önerilir. Kömürlü peeling kullanma talimatı yağlı ciltlerde haftada 2 gün, karma ciltlerde ise sadece haftada 1 gün uygulanmalıdır.

KÖMÜRLÜ PEELİNG CİLDİMİZE NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR?
NORMAL CİLT TİPLERİ İÇİN KÖMÜRLÜ PEELİNG
Kömürü önemli bir bileşen olarak kullanan bir çok kozmetik firması ve güzellik merkezi vardır. Ancak kömürün kozmetik alanlarda kullanılmasının veya farklı makyaj ürünlerinin kömür ile ilişkisi tam olarak bilinmiyor.

Kömürün diğer bileşenlerden farklı olarak şaşırtıcı bir özelliği bulunmaktadır. Kömürlü peeling, cilt yağ dengesini kontrol altına alabilir. Ciltte bulunan yabancı maddelerin kısa süre içerisinde cildinizden atılmasını sağlayarak gözeneklerin temizlenmesini sağlar.
Böylece özellikle normal cilt tipine sahip olanların cildini derinlemesine temizlemeye yardımcı olmaktadır.

YAĞLI CİLT TİPLERİ İÇİN UYGUNDUR
Eğer yağlı bir cilde sahipseniz cildinizde sürekli meydana gelen yağlanmayı kömürlü peeling ile azaltabilirsiniz. Kömürlü peeling cildinizdeki aşırı yağdan kurtulmanızı sağlarken, cildinizin yağ dengesini korumasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle daha dinç ve parlak cilt tipine kavuşmuş olursunuz.

BÜYÜYEN GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTÜR
Kirli ve tıkanmış gözenekler zamanlar gözeneklerinizin büyümesine neden olabilir. Gözeneklerinizin küçülmesini sağlamak için kömürlü peeling ten yardım alabilir. Gözeneklerinizin küçülmesini sağlayabilirsiniz.

AKNELİ CİLTLER
Akneli ciltlerde birçok ilaç ve tedavi yöntemi kullanılır. Ancak kömürlü peeling cilt üzerinde biriken toksinleri temizleyerek, cildinizin kısa süre içerisinde akneden kurtulmasını sağlar. Aynı zamanda kömürlü peeling, akne izlerini de azaltamaya yardımcı olmaktadır.

CİLDİNİZDE ZIMPARA GÖREVİ GÖRÜR
Cildi sakinleştirici ve ölü derileri arındırıcı etkisi olan kömürlü peeling, ölü derilerden ve siyah noktalardan arındırarak cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olmaktadır.
Normal cilde sahip olanlar siyah noktalarından kurtulmak için haftada 1 defa kömürlü peelingi uygulayabilirler.

YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALTIR
Birçok kişinin karşılaştığı problemler arasında cilt kırışıklığı problemi yer alır. Özellikle 30 yaş sonrasında cildin belirli bölgelerinde ince çizgiler kendini göstermeye başlar.
Kömrülü peeling cildinizdeki deformasyonu engelleyerek, cildinizdeki ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır.

LEKELERDEN KURTULMANIZA YARDIMCI OLUR
Akne lekeleri, güneş lekeleri gibi cildinizde meydana gelen problemleri kömürlü peeling yöntemiyle en aza indirebilirsiniz. Güneş ışığı, soğuk hava, hava kirliliğinin yaratmış olduğu cilt lekelenmesini kömürlü peeling ile azaltabilirsiniz.

TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN UYGUNDUR
Kömürlü peeling yöntemi tüm cilt tipleri için uygundur. Çnkü cildi besler, nemlendirir aynı zamanda da kuru cilde sahip olanların da cildini tozdan ve tıkanmış gözeneklerden arındırır.
Ancak kızarık ve hassas cilt tipine sahip olanların bir uzmana danışarak kullanmaları tavsiye edilir.