Bursa Karbon Peeling

Karbon Peeling

Lazer teknolojisindeki baş döndürücü gelişme son yıllarda lazerin medikal estetikte kullanımını gittikçe arttırmaktadır. Q-Switch Nd-Yag lazer ile yapılan karbon peeling uygulamaları ile ciltteki pek çok iz, güneş lekeleri, akne izleri iyileştirilebilmektedir.

KARBON PEELİNG NASIL YAPILIR?
İşlem cilde özel olarak hazırlanmış karbon kremin bir tabaka halinde sürülmesi ile başlar. Yaklaşık 10 dakika beklenir daha sonra Nd Yag Lazer ile karbon partikülleri cilt gözeneklerinin içine gönderilir.
Sonraki aşamada cihazın başka bir modu yardımı ile bu moleküller milisaniyeler içinde patlatılır. Bu işlem yaklaşık 20 dakika sürer.

İŞLEM SONUCUNDA CİLTTE NELER OLUŞUR?
* Sürülen karbon krem lazer enerjisini cilt yüzeyinde yoğunlaştırır. Enerji artımı kolejen yapıların uyarılmasını sağlar. * Cilde geniş gözenekler hızla kapanır.
* Cilt yüzeyinde peeling etkisi yaparak cildin yenilenmesini ve ışıldamasını sağlar.

KARBON PEELİNG KAÇ SEANSTA YAPILMALIDIR?
Uygulama 1-2 hafta ara ile 5-10 seans uygulanmalıdır. İlk 2 uygulama sonrası etkiler ortaya çıkmaya başlar.

KARBON PEELİNG NE ZAMAN YAPILIR?
Karbon Peeling yılın herhangi bir zamanında her yaş ve her cilt yapısındaki kişilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın uygulanabilir. Cilt üzerine yapılan tüm medikal estetik işlemler sonrası uygulanabilen oldukça güvenilir bir yöntemdir. Sadece ciltte bulunan benler ve kötü huylu olma olasılığı olan lezyonlara uygulanmaz.

KARBON PEELİNG KİMLERE YAPILIR?
Karbon Peeling her yaşta her cilt renginde güvenle uygulanabilen başarılı bir uygulamadır. Uygulama esnasında ve sonrasında hasta ağrı duymaz, genel yada lokal anestezi gerekmez. Tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi cilt işlem sonrasında güneş ışınlarından özel koruyucular ile korunmalıdır.

KARBON PEELİNG UYGULAMASI NE KADAR SÜRER?
Q-Switched Nd YAG Lazerle yapılan karbon peeling uygulamaları ihtiyaca göre 1-2 hafta ara ile 5-10 seans sürer. Cilt sıkılaştırma ve kırışıklıkların düzelmesi ilk seanslarda görülmeye başlar. Akne ve skarlarda iyileşme biraz daha uzun sürer. 10 seans sonunda başlayan ciltteki canlanma ve sıkılaşma yaklaşık 1.5-2 yıl sürmektedir.

Q-SWİTCHED ND YAG LAZERLE NE KADAR GÜVENLİDİR?
Q-Switched Nd YAG lazer cihazımız FDA onaylıdır. Özellikle yüz olmak koşulu ile vücudun pekçok bölgesinde başka amaçlar içinde kullanılmaktadır. Karbon Peeling yılın herhangi bir zamanında tüm cilt yapılarında güvenle uygulanabilmektedir. Yanık, kızarma ve kabuklanma olmadığı için günlük hayatı olumsuz etkilemez.
Q-Switched Nd YAG lazer nano saniyeler içinde çok güçlü atışlar yaptığı için ve sadece dermiste etkili olduğu için hasta konforu üst düzeydedir.
Karbon Peeling işlemleri yüze yapılan her türlü işlem sonrası da uygulanabilir.